%98’i deprem riski altında bulunan Türkiye’de çelik evler önemli bir ev çözümü olarak   rahatlıkla önerilmektedir.

Dünya’nın bir çok ülkesinde yüzyılı aşkın süredir güvenle tercih edilip kullanılan çelik evler ülkemizde daha yeni yeni gözde ev modelleri arasında yerini almaktadır.

Çelik evler yapının tüm taşıyıcılarında  kullanılan çelik malzeme nedeniyle çelik ev olarak adlandırılmaktadır. Çelik yapısı gereği özellikle deprem kuvveti karşısında yıkılma ve kırılma yapmadan her yöne esneme yapar. Bu özelliğiyle deprem dayanımı son derece yüksektir.

Çelik evlerin bir diğer özelliğide iç ve dış alanda farklı kaplama çeşitlerine imkan sunmasıdır. Özellikle günümüz modern mimarisinde tercih edilen cam cephe, alüminyum kompozit kaplama, yalıpan gibi farklı kaplamalara uygulama kolaylığı sunmaktadır.

Karmod üretimi olan çelik evler modern üretim tesislerinde kaynaksız vidalı sistem teknoloji kullanılarak üretim yapılmaktadır. Uzman mimar ve mühendisler kontrolünde teknik ofisimizde özenle hazırlanan çelik ev modelleri   bant sisteminde tüm detaylarıyla milimetrik olarak üretim yapılmaktadır.

Çelik evlerde çok sayıda fonksiyonel kullanımda zevkli tasarımların yer aldığı modellerimizde hayalinizdeki modeli mutlaka bulursunuz. Çünkü çelik ev modellerimizin tasarımlarının tamamını müşteri beklentilerini de dikkate alarak hazırlıyoruz.