KARMOD KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 
TEKNİK VERİLER Deprem şartları 1.Derece Deprem Şartları Metal malzemeler ST 37 GALVANİZ METAL PROFİL
İklim şartları Türkiye İklim Bölgeleri Zemin Döşemesi TSE 634-2 CİMENTOLU YONGA LEVHA (BETOPAN)
Kar yükü 80 Kg/m2 İzolasyonu TS 365 YENİ NESİL YANMAZ B2 POLİÜRETAN KÖPÜK
Rüzgar hızı 102 Km/Saat Şase Yük kapasitesi 200 Kg/m2
TABAN Sistem Kabinin zemini özel şekillendirilmiş çelik konstrüksiyonlu ve tek parça galvaniz taşıyıcı profiller üzerine uygulanmaktadır. Konulacak zeminin terazide olması gerekmektedir.
Zemin kaplaması Kabin'in zemin kaplaması olarak 16 mm kalınlıklı kokusuz ve yanmaz çimentolu yonga levha ( Betopan ) levhalar üzerine zemine döşeme kaplaması olarak  2,5 mm kalınlıklı ithal PVC mineflo yer döşemesi kullanılmaktadır.
DIŞ PANEL Kalıp Sistemi Özel şekillendirilmiş metel çelik konstrüksiyon ve polyester kalıplarda preslenerek Türkiye’de ve Dünya'da olmayan otomasyon teknolojisiyle 50 derecede fırınlama sistemiyle (CTP) ve jelkot sandwich paneldeki solvent gazı çıkarılarak üretilmektedir.
Kabin Üretim Sistemi Cam elyaf takviyeli (CTP) polyester ve jelkot malzemeler fırınlama sistemiyle 50 derece de kürtaym yapılma tekniliğyle çift cidarlı poliüretanlı sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş paneller modüler yapısıyla, ekleyerek vidalanıp monte edildikten sonra, anti bakteriyel nötr silikon kullanılarak izole edilip su, kar, toz, haşere ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik ve uzun ömürlü olur.
Dış Yüzey Kaplaması  Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif, yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez olmuştur.
İç Yüzey Kaplaması  Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif, yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez olmuştur.
Duvar panel İzolasyonu 35 mm kalınlıkta 42 dansite İtalyan menşei 140 bar yüksek basınçlı makinelerle poliüretan köpük enjekte edilerek üretilmektedir.
İÇ PANEL Sistem CTP ( cam elyaf takviyeli polyester ) ve sert poliüretan köpük enjekte edilip, özel şekillendirilmiş paneller üretilerek oluşturulmuştur.
İç Yüzey Kapla. İzofitalik akrilikli özel parlak kırık beyaz (floransan) renk jelkot ile CTP kaplaması kompozit panel oluşturulmuştur
Duvar İzolasyonu Tesislerimizde yüksek basınçlı makinelerle 42 dansite poliüretan enjekte ederek ve yeni nesil gazlı sert köpüklü 35 mm kalınlıkta poliüretan kullanılarak üretilen paneller yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır.
GENEL PANEL ÖZELLİKLERİ Karmod kabinleri meydana getiren özel duvar panelleri iç ve dış yüzeyleri +60 derece güneşin ultraviyole ışınlarına ve -50 derece soğuğa karşı dayanıklı, neolu kırık beyaz (floransan) renkte jelkot malzeme kullanılarak imal edilmektedir. Kullanılan malzemenin özelliği gereği ürünün boyutlarında ± %2 tolerans miktarı bulunmaktadır. Dış ve iç paneller atmosferik şartlara ve antikorozif özelliğe sahiptir. Yıkanabilir, paslanmaz, çürümez ve kolay temizlenir.                                                                                                                      
ÇATI Çatı sistemi cam elyaf takviyeli (CTP) polyester malzemeden çift cidarlı poliüretan sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş çatı panelleri duvar panellerine montapen vida ile birleştirildikten sonra anti bakteriyel silikon ile izole edilerek su,kar,toz ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik bir görüntü sağlar.
Çatı İzolasyonu Çatı panellerimize 42 dansite yoğunlukta poliüretan köpük enjekte edilerek CTP kompozit panel mükafatı sağlanmıştır
İç Yüzey Kaplaması  Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
Dış Yüzey Kaplaması  Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı Polyester esaslı  kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
KAPILAR Dış Kapı Beyaz renkli 4 adet özel menteşeli PVC kapıdır. İspanyolet kilitlidir. Dış kapı ebatı 71,5 x 184,5 ölçülerde olup üst bölümü 4 mm kalınlıkta  kapı camı kullanılmakta, kapı altı pvc lambri kaplıdır. WC kabinlerinde, üstü buzlu cam, altı menfezli alüminyum kapı kullanılmaktadır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe kapı rengi beyaz olacaktır.
NOT Sipariş notu KARMOD KABİNİ SİPARİŞ VERİLİRKEN KAPI VE PENCERE KONUMLARI MUTLAKA BİLDİRİLMELİDİR.
PENCERELER Pencere Elektrostatik toz boyalı beyaz renkte alüminyum profil çerçevelerden oluşmaktadır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe doğrama rengi beyaz olacaktır.
Cam Kabinin pencere camlarında, 4 mm kalınlığında temperlenmiş oto camı kullanılmaktadır. Cam kırıldığında insana zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir.
BOYALAR Metal aksam 150*150 ebat dan 270*270 ebat’a kadar 1,5 kalınlığında çelik profil galvaniz şase kullanılmaktadır.
270*270 ebatı sonrası ve WC şaselerinin tümü profil olup üzeri 1 Kat Rapid astar boya uygulanmaktadır.
ELEKTRİK TESİSATI

( İÇ KÖŞE KAPAMISININ ÜZERİNDE TOPLANMIŞTIR )
Kablo İç köşe kapamasına elektrik tesisatı sıva altı 3 x 2,5 TSE belgeli 1. sınıf NYM marka kablo döşenmiştir. Elektrik anahtarı ve 2000 W 220 volt dayanıklı  topraklı prizler döşenmiştir. Telefon prizi ve 16 A TSE belgeli 1. sınıf sigorta kabinimizin iç köşe bölümüne monte edilmiştir.
Sigortalar 16 A TSE belgeli 1. sınıf sigorta otomatı kullanılmaktadır.
Aydınlatma Armatürü TSE belgeli 1. sınıf simit veya glop aydınlatma armatürü kullanılmaktadır.
Piriz ve Anahtarlar Topraklı prizler, elektrik anahtarları ve telefon prizlerinde TSE belgeli 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır.
Dış bağlantılar Kabin ölçülerinde 10 cm beton atılması, kabinin yere montajı, elektrik, temiz su ve atık su bağlantılarının yapılması Müşteri sorumluluğundadır.
SIHHI TESİSAT 
(Sıva üstü)
Vitrifiye (Armatür.) TSE belgeli 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır.
Lavabo ve duş (Armatürleri ) TSE belgeli 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır.
Temiz su boruları PPRC TSE belgeli 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır.
Pis su boruları PVC TSE belgeli 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır.
Dış bağlantılar Kabin ölçülerinde 10 cm beton atılması, kabinin yere montajı, elektrik, temiz su ve atık su bağlantılarının yapılması Müşteri sorumluluğundadır.
OPSİYONEL AKSESUARLAR Banko, masa, raf, evye, jaluzi, havalandırma fanı, iç duvar bölmesi ve ilave WC istenmesi gibi opsiyonel aksesuarlar ücret karşılığı yapılmaktadır.
KALDIRMA SİSTEMİ ve SEVKİYAT Vinç ile yüklemenin mümkün olmadığı koşullarda alttan forklift veya transpalet ile taşımaya izin veren ayaklar mevcuttur. Araç kabinin indirileceği yere kadar yanaşmalıdır.
GARANTİ KAPSAMI KARMOD standart kabinler imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Kabinlerin üzerindeki KARMOD markalı alüminyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında, nakliyenin müşteriye ait olduğu taşımalar esnasında ürünün maruz kalacağı hasarlarda ve ürünün müşteri kaynaklı çarpma, vurma, darbe... vs. maruz kalması durumunda garanti kapsamından çıkmaktadır.