Genel olarak güvenlik amaçlı kullanımlar için tercih edilen modüler yaşam üniteleri kullanım özelliği nedeniyle güvenlik kabini olarak adlandırılmaktadır.  Dünyada 85’i aşkın ülkede ürünleri bulunan Karmod, tek kişinin kullanacağı üniteden çok sayıda personelin kullanabileceği kontrol merkezlerine kadar geniş ölçüde farklı büyüklük ve modellere sahip yaşam kabinleri üretmektedir.

Tuzla Orhanlı’daki modern üretim tesislerinde bant sistemiyle tam malzeme kullanılarak üretilen Karmod güvenlik kabinleri bugün dünyada 85’i aşkın ülkede güvenle kullanılmaktadır. Karmod kabini dünya genelinde tercih edilmesini sağlayan en önemli özellik yüksek kalitesi ve bant sistemiyle seri üretimidir. Karmod geliştirdiği kendine özgü üretim hattıyla tam malzeme kullanımıyla yüksek kalitede ürettiği güvenlik kabinlerini seri üretimle Dünyaya sunuyor. Karmod güvenlik üniteleri özel boyama sistemi parlak yüzeyi, pütürsüzlüğü, yüksek ısı yalıtımı sağlayan izoleli panelleriyle üstün özelliklere sahiptir.

Karmod yaşam üniteleri 150×150 ebattan başlayarak 270×750 ebatlarına kadar farklı ölçülerde üretilmektedir. Karmod güvenlik ürünleri polis – jandarma noktalarında, , fabrika güvenliklerinde, apartman – site güvenliklerinde, spor tesisislerinde, askeri güvenlik noktalarında, baraj güvenliklerinde, şantiye güvenliklerinde, alışveriş merkezlerinde, stad güvenliklerinde, hava alanı güvenlik noktaları gibi değişik amaçlı güvenlik personeli barındırma kabini olarak güvenle kullanılmaktadır. Güvenlik ünitelerimizin wc planlı modelleri de üretimlerimiz arasında yer almaktadır.