Milli Eğitimde oluşan yeni okul ve derslik açığının kapatılmasında prefabrik eğitim binaları kolay çözüm sunmaktadır. Prefabrik yapı hızlı projelendirilip demonte özellikle kısa sürede üretilerek kuruluma hazır hale getirilebilmektedir. Dünya genelinde yapı projelerine imza atan Karmod bugüne kadar çok sayıda okul yapımını başarıyla tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul yönetmeliklerine uygun uluslararası standartta eğitim binaları üretimiyle Karmod anaokulu, ilköğretim, ortaokul, lise ile beraber üniversite kampüslerine yönelik üretim gerçekleştirmektedir.

Yapı yüksekliği, koridorlar, derslikler, kütüphane, laboratuvarlar, etkinlik odaları, müdür ve müdür yardımcısı odaları, öğretmenler odası, kantin, konferans salonu, yemekhane, wc duş ünitesi gibi benzeri alanlar Bakanlık okul yönetmeliğine uygun standartlarda projelendirilerek üretilmektedir.

Prefabrik okullar kısa sürede inşa edilebilir özelliğin getirdiği avantajlar içerirken dayanımlı yapı modeliyle uzun ömürlü yapı sınıfındadır. Örneğin 50 derslikli bir okul 1 – 2 ay gibi kısa sürede hazır hale getirilebilmektedir. TOKİ gibi kurumların yaptığı toplu konut alanlarındaki okul çözümü için de prefabrik en uygun yapı modelleri arasında yer almaktadır.

Çok sayıda anaokulu ile beraber Gümüşhane Lisesi, Gümüşhane İmam Hatip Lisesi, Bitlis genelinde 10 okul Karmod’un tamamlayıp eğitime kazandırdığı okullar arasında yer almaktadır. Yine Karmod’un Irak’ın Başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde 7 ay gibi rekor bir sürede kurduğu 10 bini aşkın insanın yaşadığı 1884 konutluk dev projenin okul çözümlerinde de prefabrik eğitim binaları tercih edildi.