Merkezi şehir hastanelerinin ek hizmet binaları, poliklinikler, acil servis birimleri ve aile sağlığı merkezi yapılarında prefabrik sağlık tesis binaları pratik çözüm içermesi nedeniyle yoğun olarak tercih edilmektedir.

Dünyanın sekseni aşkın ülkesinde prefabrik yapılar kuran Karmod, Sağlık Bakanlığı tesis yönetmeliğiyle beraber uluslararası sağlık tesisi standartlarında hastane yapıları üretmektedir. Girişler, koridorlar, hasta kabul ve bekleme alanları, muayene odaları, acil müdahale ve pansuman odaları, röntgen odası, laboratuvarlar, hasta odaları, ameliyathane, arşiv, kantin, mescit, emzirme odası, wc duş kabinlerinin tamamında Bakanlık yönetmeliği ve uluslararası standartlar dikkate alınarak projelendirilip üretim yapılmaktadır.

Özellikle pratik ve hızlı çözüm gerektiren sağlık binalarında prefabrik yapı modeli çok cazip. Kısa sürede projelendirilerek teknolojik demonte üretim sistemiyle yine çok kısa sürede kullanıma hazır kurulum yapılabilmektedir. Üstelik yapı modeli klasik yapılarda olduğu gibi uzun ömürlü kullanım sınıfında. Yapıların bir diğer avantajı demonte sistemin getirdiği özellikle istenildiğinde sökülerek başka mekanlara da kolayca taşınarak kurulum yapılabilmesidir. Fiyat olarak ta diğer yapı modelleriyle kıyaslanamayacak kadar cazip fiyatlara sahip.

Prefabrik yapılarda 1986 yılından bugüne üretim gerçekleştiren Karmod seksenin üzerinde ülkeye gerçekleştirdiği ihracatın verdiği güvenle sağlık yapıları üretimi gerçekleştirmektedir. Yeni nesil üretim teknolojisine sahip Karmod’un imal ettiği vidalı sistem demonte yapıları kalitesi, fonksiyonel kullanımda ergonomik ferah mekan tasarımları ve uzun ömürlü yapısıyla çok sayıda üstünlüklere sahip. Uluslararası sağlık binaları standartında üretilen hastane tesis yapılarımızla insanlığın huzuruna hizmet edecek projelere çözüm sunmaya devam edeceğiz.