Enerjiden madenciliğe, yol yapımdan havalimanlarına şantiye konteyneri

Enerjiden madenciliğe, petrol aramadan doğalgaz çıkarım havzalarına, yol yapımdan havalimanı inşaatlarına, barajdan köprülere zorlu şantiye çalışma ortamları için geliştirilip üretilen Karmod yeni nesil şantiye konteyneri zindelik veren yaşam alanları ile işçi kamplarının en gözde konteyneri. Ses yalıtımı, ısıtma ve soğutma kolaylığı, konforlu kullanım ergonomisi gibi üstünlükleriyle Karmod markalı yaşam konteynerleri özellikle tercih ediliyor. Çünkü Karmod konteynerin gelişim sürecinden üretimine uzmanlık var, teknoloji var, bilgi var.

Şantiye Mobilizasyon başarısı uzmanlıkla mümkün

Karmod faklı sektörlerdeki şantiye projelerine uzmanlığıyla destek oluyor. Unutulmamalıdır ki Şantiye Mobilizasyon başarısı kusursuz ve iyi bir planlamayla mümkün. En başta planlanmadan kurulum yapılmış, projenin beklenmedik seyrine göre aşama aşama plansız inşa edilen şantiye yapıları sahada ciddi sorun oluşturacaktır. Örneğin maden çıkarımı yapılan bir projede havzanın ileriki aşamalardaki işlenme alanları hesaplanmadan prefabrik şantiye kurulumuna başlanıldığında bina kurulum alanı ile havza çalışma alanının çakışmasına neden olacaktır. Plansız kurulum yapılan bu binalar en iyi ihtimalle sökülerek başka yere inşa edilecek veya taşınmanın mümkün olmadığı durumlarda şantiye bina yatırımı çöpe gidecek. Örnekle beraber sürekli yer değişiminin yaşandığı yol yapım projelerinde şantiye grubunun kolayca taşınabilir demonte konteyner yapı tercihiyle kurulması gerekmektedir. Yine iklim özellikleri, kar, yağmur yoğunluğu, rüzgar yönü gibi kriterler şantiye mobilizasyon projelerinde başarılı bir kurulum için mutlaka baştan planlanması gereken durumlar arasındadır.

Karmod prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığı ile şantiye konteyner mobilizasyonlarının ilk kurulum aşamasında destek sağlıyor. Henüz ilk proje planlama aşamasında Karmod’un mühendis ve teknik personelden oluşan uzman ekibi sahada talepte bulunan firma satın alamısıyla saha mühendisi, harita sorumlusu, idari işler amiri, isg iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyla varsa makine mühendisi ve elektirik mühendisi gibi teknik ekibin katılımıyla ön bir tesbit toplantısı yapıyor. Sahada gerçekleştirilen bu toplantıda proje havzası, üretim alanları, kullanılacak yıl, aynı dönemde ve ileriki yıllarda hedeflenen personel sayısı gbi detaylar yerinde tesbit ediliyor. Toplanan veriler ışığında kullanım sahası coğrafi özellikleri de dikkate alınarak mobilizasyonda kullanılacak yapı grubu ile beraber büyüklüğü projelendiriliyor. Projede hangi alanda konteyner şantiye hangi alanda prefabrik şantiye yapıları kullanılacağı alternatifler ve bütçe durumu müşteriye sunuluyor.

Teknik ekip vizyonuyla projenize hız verin

Karmod Yeni Nesil Konteyner yapılarıyla hazırladığımız ofis koteyner binaları zor saha şartlarında görev alacak teknik personele en iyi şartlarda çalışacakları şekilde tasarlanmıştır. Sanviç panelli duvar ve çatı sistemiyle Karmod konteyner ofis yoğun gürültülü şantiye ortamlarında bile sessiz çalışma ortamı hazırlar. Konforlu ofis ortamında huzurla çalışan teknik personel proje vizyonunuza maksimum verimlilikle katkı sağlar.

İşçilerin adıyla istediği Konteyner markası

Karmod Yatakhane Konteyneri sesi izole ederek gürültüye geçit vermeyen özelliği, yazın aşırı sıcağı veya kışın dordurucu soğuk havasında iklimlendirme kolaylığı, konforlu ergonomik maksimum genişlikte mekan sunumu, yangına geçit vermeyen güvenli ortamı gibi üstünlükleriyle şantiye projelerinde görev alan işçilerce adıyla isteniyor. Karmod konforunda yaşayan çalışanlar zorlu çalışma sahasında üzerlerinde oluşan günün yorgunluğunu bir sonraki güne tamamen dinlenmiş olarak dingin ve zindelikle uyanıyırlar. Yatakhane konteyner yapılarımızdaki wc duş konteyner yerleşimleri yine işçilerin kullanım ergonomisine göre özenle tasarlanıp üretildi. Islak zeminlerde gerçekleştirilen özel sızdırmazlık uygulamaları, atık suyu rahat uzaklaştırma mazgalı, kokuyu engelleyen ergonomik wc duş kabinleri ile çalışanlar evlerindeki konforu yaşıyor.

Şimdi yemek için tatlı bir mola: Yemekhane Konteyneri

Şantiye yemekhaneleri yemek zamanında çoğunlukla göze takılan hoş bir koşuşturmaya sahne olur.  Çünkü yorucu bir çalışma zamanı sonrası şimdi yemek için tatlı bir mola anıdır. Şantiyeye özel yemekhane binasının mutfağında hummalı bir çalışma sonrası özenle hazırlanan leziz yemekler tabildotlara veya özel tabaklara konulacak lezzetli yemekler konforlu ortamda işçilerle buluşacak. Alınteriyle, emekle, gayretle, öz veriyle çalışırken acıkmış yorgun bedenlere dinlenme olacak, mutluluk olacak.

Karmod yemekhane konteyner yapıları bu duyguları aylarca yaşayan yorgun bedenlere yemeklerini yerken aynı zamanda dinlenecekleri zinde mekanlar hazırlamak için tasarlandı, uzmanlık ve teknolojiyle üretiliyor.

Karmod şantiye mobilizasyon projeleri için 3x7 standart ölçüde yirmiye yakın ayrı planda hazır konseptli şantiye konteynerleriyle beraber çok katlı istenilen büyüklükte devasa birleşimli yapılar üreterek kurulum gerçekleştirmektedir. Şantiye yönetim ve teknik ofisleri, yatakhaneler, yemekhaneler, laboratuvarlar, çamaşırhaneler, depolama alanları, ibadethaneler, kantin ve sosyal alanlar, kiler, mutfak, wc duş üniteleri, sosyal dinlenme alanları, konferans ve eğitim odaları vb. yapılar Karmod’un üretimleri arasında yer almaktadır.

Yatakhane Konteyneri 576 m²

576 m²

Yatakhane Konteyneri 576 m²

 • Teknik Çizimi Görüntüle
 • Perspektif Görüntüle
 • Örnek Projeleri Görüntüle
Yatakhane Konteyneri 864 m²

864 m²

Yatakhane Konteyneri 864 m²

 • Teknik Çizimi Görüntüle
 • Perspektif Görüntüle
 • Örnek Projeleri Görüntüle
Yatakhane Konteyneri 900 m²

900 m²

Yatakhane Konteyneri 900 m²

 • Teknik Çizimi Görüntüle
 • Perspektif Görüntüle
 • Örnek Projeleri Görüntüle
Yemekhane Konteyneri 2355 m²

2355 m²

Yemekhane Konteyneri 2355 m²

 • Teknik Çizimi Görüntüle
 • Perspektif Görüntüle
 • Örnek Projeleri Görüntüle
Şantiye Konteyneri 3870 m²

3870 m²

Şantiye Konteyneri 3870 m²

 • Teknik Çizimi Görüntüle
 • Perspektif Görüntüle
 • Örnek Projeleri Görüntüle