İnşaat sektörüne getirdiği kalite, üretim ve kurulum hızı, güven gibi unsurlarla prefabrik yapı son yılların gözde bina modelleri arasında yerini aldı. Modelin en önemli avantajı hızlı üretimle beraber hızlı kurulum imkanına sahip olmasıdır.

Hazır yapılar olarak da adlandırılan sektörde Dünya genelinde projeler gerçekleştiren lider markalar arasında yer alan Karmod çok sayıda alternatifli modüler yaşam alanlarıyla modern mekanlar üretiyor. Karmod’un prefabrik yapı sistemiyle üretim gerçekleştirdiği yaşam alanları arasında tek katlı ve iki katlı hazır evler, toplu konutlar, yönetim ve teşhir amaçlı ofisler, şantiye yapı kompleksleri, yatakhane ve yemekhane yapıları, eğitim binaları, hastane ve sosyal tesis mekanları, wc duş üniteleri gibi çok alternatifli yapı çözümleri yer alıyor.

Demonte sisteme sahip yapı modelinde üretimin tüm aşamaları teknolojik hatta gerçekleştirilmektedir. Sürekli gelişim gösteren sektörün yeni teknolojilerini kullanan Karmod tüm yapı üretimlerinde fonksiyonel kullanıma sahip estetik mekanları hedeflemektedir.

Karmod’un uzmanlardan oluşan teknik ofisinde yapı güvenliğinden mimari estetiğe kadar özenle hazırlanan tasarımlar bilgisayar destekli makina üretim hattında vidalı sistem teknoloji ile kısa sürede hazırlanmaktadır. Yapıyı oluşturan duvar panelleri, çatı panelleri, kapılar ve pencerelerle beraber tüm ünitelerin üretimleri fabrika imalat sisteminde hazırlanmaktadır.  Üretimi tamamlanan yapı birleşenleri uluslararası nakliye standartlarında kullanım yerine sevk edilmektedir. Karmod uzmanlarınca çok kısa sürelerde yerinde montajlanan prefabrik yapılar kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.