Sandwich panel çatı ve duvar sistemiyle Karmod yeni nesil konteyner fiyatları ile de diğer yapı modellerine karşı kıyaslanamayacak üstünlüklere sahip. Yüksek izolasyon içeren yapısıyla benzerlerine göre yüzde 60’lara varan oranlarda enerji tasarrufu sağlar. Yeni nesilin tüm birleşenleri vidalı ve geçmeli üretim sistemine sahip olup kısa sürede kurulum yapılarak kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

Duvarları, elektriği, suyu ve kapı penceresi ile hazır olan ürün istendiğinde vidalı birleşimlerinden sökülerek başka mekanlarda defalarca kurulum yapılabilmektedir. Bu durum özellikle şantiye gibi hareketli kullanımlarda kıyaslanamayacak maliyet avantajları sağlamaktadır. Tamamen parçalanabilir özelliği ile nakliye kolaylığına da imkan sağlar.

Standart yaşam alanı olarak 20’ye yakın hazır planda üretilen Karmod yeni nesil konteyner şantiye ve ofis yapılarının yanı sıra ev tercihlerin de gözdesi. Kullanıma hazır özelliği, birleşimli yapısıyla istenilen ölçüde ve planda katlı binalara imkan sunması yaşam konteynerini ev ihtiyaçlarının da gözdesi konumuna getirmiştir.

Modüler yeni nesil yaşam ünitelerimizin yerleşimi için sert ve düz bir zemin yeterli olmaktadır. Ürünün dengede kalabileceği düz bir yüzeyin beton olması en doğru olan bir durum olmakla birlikte imkanların az olduğu şantiye ortamları için Karmod’un verdiği projeye göre belirli noktalara sabit alt desteklerin konulması gerekmektedir.